BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fizika< Laisvalaikis< Matematika

aure ● 2008-09-20

Toks jau dvyliktokės gyvenimas. Dabar mokslai tapo neatsiejami nuo laisvalaikio arba tiesiog su juo susipina- tenka ir mokytis ir ilsėtis vienu metu. Jeigu turiu pretenzijų į aukštus egazminų įvertinimus- kito pasirinkimo tiesiog nėra.

Iškart paaiškinsiu įrašo pavadinimą. Aš esu pasirinkusi fiziką. Nors man jos ateičiai kaip ir nereikia, mokytoja tiesiog priverčia išmokti viską, kas priklauso be jokių išlygų. Bet visgi žinodama, kad egzamino tikrai nelaikysiu, laisvalaikiui skiriu dėmesio daugiau nei fizikos uždaviniams ir praktikai. O matematika yra mano stiprioji pusė, todėl tobulinti žinioms ir įgyti praktikos sprendžiant įvairius uždavinius skiriu didžiąją dalį savo laiko. Kartais tai minimaliai derinu su laisvalaikiu, kai spręsdama klausau muzikos arba televizijos. Bet dažniausiai tenka atsiriboti nuo visų pašalinių garsų ir kibti į sunkų protinį darbą. Matematika man šiuo metu yra svarbiau nei laisvalaikis.

Svarbiau tai nereiškia jog neturiu laisvo laiko. Turiu gerą savybę- spėju daug visko padaryti vienu metu. Jau įpratau žiurėti serialus per TV tuo pat metu daryti ir mažiau svarbių pamokų namų darbus. Daug kad iš pažystamų tai daro, bet norėdama gerai atlikti darbą turiu būti visiškai netrukdoma. Tokiu būdu atlieku nesunkias rašymo užduotis: ir namų darbai padaryti, ir serialas pažiūrėtas (dalinai, bet net nežiūrėjus juose galima ateitį nuspėti).

Daug dabar užduoda ir visiško “kalimo” užduočių (išmokti 37 menines lietuvių kalbos priemones, jų aprašymus, pavyzdžius ir pnš.), todėl taupydama laiką kartais mokomąją medžiagą pasiimu su savimi, kai važiuoju tarkim su drauge susitikti mieste. Per pusvalandį užtrukusios kelionės dalį epibrėžimų galima visai neblogai išmokti. Taip pat ir su rekomenduojama perskaityti literatūra. Tik šis būdas nelabai pasiteisino- Antano Škėmos “Baltą drobulę” perskaičiau ir ničnieko neatsimenu, todėl prieš miega vyksta pakartotinė skaitymo sesija. Jau netgi žinau kad Antanas Garšva liftininkas :)

Norėdama pasilepinti keliomis mano mėgstamo serialo “Nip Tuck” (Grožio peilis) serijomis esu priversta šį serialą siūsti iš interneto anglų kalba. Negaliu taip brangaus laisvo laiko švaistyti tik lietuvių kalbos įgarsinimo klausymui. Taip tobulinu savo prastas anglų kalbos žinias. Nežinau kiek labai tai padeda, bet kad nepakenks tai tikrai. Dar rekomenduoju “In Case of Emergency” serialą, kolkas tik vienas sezonas yra bet tikrai smagus. Kartais dar prisiverčiu sunkiai paskaityti anglišką literatūrą. Taip sunkiau, nes klausydama serialų nesuprantamus žodžius praleidžiu, o skaitant juos reikia verstis su žodynu. Kitaip nukenčia teksto suvokimas. Labai naudinga, bet reikalauja valios pastangų- koks smagumas skaityti, kai kiekviename sakynyje yra nežinomų žodžių. Na bet vistiek laisvalaikis, argi knygų skaitymas gali būti darbas!

Ir smagiausia visgi būna per etiką, kur ne tik kad neišmoksi etikos, bet ir gali būti truputi psichiškai sužalotas dėl kai kurių mokinių elgesio. Na bet iš esmės per pamoką nieko neveikiame ir jeigu nereikia daryti kokių kito dalyko namų darbų- pats puikiausias poilsis nuo visko. Sėdi sau, klausai kaip kiti nusišneka ir gera… Tiesiog gera. Čia jau galima įvesti formulę Etika= Laisvalaikis.


Rodyk draugams

Komentarai (2) : "Fizika< Laisvalaikis< Matematika"

1 | davusi viltį

2008-09-20 ● 14:45

Pažįstamas jausmas - pati pernai buvau dvyliktokė :)) Važiuodama į mokyklą troleibuse "kaldavau" anglų žodžius namų skaitymui ir pan. Tik mane labai nervindavo, kad mokytojai smegenis užkemša nereikalinga informacija, tuo sumažindami laiką, kurio metu galim mokytis tai, ko reikia egzaminams. visokios b lygio biologijos, tikybos ir pan.
Bet galiu nuraminti - egzaminus išlaikėm, į universitetus įstojom, patenkinti ir laimingi. Nors švietimo sistema galėtų būti ir geresnė :(
Sėkmės moksle, egzaminuose ir studijose :))

2 | Ausytės Lepūnėlės

2008-09-21 ● 13:32

Na, o aš manau kad nereikalingos informacijos iš viso nebūna, visapusiškumas - viena didžiausių vertybių kurias gali išsiugdyti žmogus. Tad net jei studijuoji fiziką, nereiškia kad dvyliktoj klasėj į galvą kimšta biologija - bus nenaudinga, kiekvienas turim galimybę iš bet ko pasiimti tai, ko mums reikia :)

Rašyti komentarą