BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kepti obuoliai žadinantys prisiminimus

aure ● 2008-09-23

Sėdėjau nuobodžioje istorijos pamokoje ir taip netikėtai vidurį pamokos į galvą šovė mintis- noriu keptų obuolių. Visą likusią pamokos dalį ji man nedavė ramybės, nes ir taip labai valgyti norėjau.

Kepti obuoliai man kelia labai mielus prisiminimus. Primena senąją mokyklą, kur per darbų pamoką su klasiokėmis kepėme obuolius; smagią kelionę į Klaipėdą, kur su drauge taip pat valgėme keptus obuolius. Kepti obuoliai lietuvių virtuvėje gali būti patys įvairiausi: be nieko
(kaip garnyras prie mėsos), įdaryti varške ar baltymais. Man atrodo kad
tai tikras lietuviškas desertas, nes tik pas mus auga saldžiarūgščiai
kepimui tinkami obuoliai. Kadangi šį rudenį obelys davė ypač daug vaisių, todėl pasilepinti keptais obuoliais laisvu laiku bus labai smagu. Ir dabar mama ruošia iš kaimynų gautus antaninius obuolius kepimui- laukia skani vakarienė. Ir dar sužinojau, kad mano mama paskutinį kartą keptus obuolius valgė pas močiutę prieš n metų, bus proga prisiminti tą skonį.

Tai labai pigus skanumynas, nes reikaligi produktai nėra brangūs. Mažai kur tokį patiekalą galima nusipirkti, tačiau pasigaminti išties lengva. Kas dar nėra ragavęs, arba darė tai labai seniai- puiki proga pasilepini vakare skaniu desertu.

Receptas:
8 asmenims
16 vidutinio dydžio obuolių - kam terliotis su keliais
8 arbatiniai šaukšteliai cukraus
2 arbatiniai šaukšteliai cinamono
Orkaitę įkaitinkite iki 200 C.
Obuolius nuplaukite, nusausinkite, truputį išskobkite viršų ir sudėkite į skardą išskobta puse į viršų.
Cukrų sumaišykite su cinamonu ir įdėkite į kiekvieno obuolio įdubą
(dar galima įdėti truputėlį varškės, man asmeniškai skaniau be jos).Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 1 valandą. Aš asmeniškai mėgstu,
kai obuoliai pasidaro visai minkšti. Jei patinka kietesni – kepimo metu
patikrinkite šakute. Skanaus!

Vakare nusimato smagus laisvas laikas- kepti obuoliai, iš picerijos užsisakyta pica ir įvairūs televizijos vaizdeliai. Kaip gera atsipūsti po sunkių mokslų!

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Kepti obuoliai žadinantys prisiminimus"

Rašyti komentarą