BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nereikia toli važiuoti

aure ● 2008-09-28

Norint smagiai praleisti laiką visuomet reikia rasti tam gerą aplinką, nes tai labai svarbus faktorius. Tačiau tinkamos vietos laisvalaikiui toli ieškoti irgi nebūtina. Mano gyvenamoje aplinkoje gamta tiesiog pati siūlo savo paslaugas- skardis, ežeras, miškelis, upelis- tik rinkis. Gal ne visų gyvenamoji geografinė padėtis tokia gausi gražia gamta, bet visuomet reikia tik geriau paieškoti.

Šiandien prie siaubo kambario  “Drakono” dirbanti klasiokė mus su drauge nemokamai įleido pasižvalgyti. Tik iš jo išėjusi prisiminiau nepalyginamai baisesnę naktinę ekskursiją po Lazdynų miškelį. Tada su klasiokais vakare ėjome paiškylauti ir nuo skardžio pasigrožėti naktiniu Vilniumi. Kiek ilgokai užsibuvus tamsią natį sunkiai radome išėjimą iš miško, bet viskas baigėsi laimingai. Dieną skardis nepalyginamai mielesnis, o ir Vilniaus vaizdas atsiveria taip pat gražus. Tiesiog gamtos sukurtas grožis. Kai Lietuva bepasižymi aukštais kalnais- skardis tikrai atrodo įspūdingai tiek žiūrint nuo jo viršaus, tiek žiurint į jį iš apačios.
 
Kita šauni vieta ramiai pasibūti su draugais yra už miškelio esantis ūpelis. Raminantis čiurlenimas labai atpalaiduoja. Iš akmenų aiškiai žmonių sukrauta užtvanka atrodo lyg mažas kriokliukas, o jo viduryje esantis didelis akmuo- smagi pasisedėjimų vieta. Čia su draugėmis ne kartą pležinomės ir pramogavome. Dar galima stebėti upelyje plaukiojančias dėles- štai kodėl ten maudosi tik šunys! Bet tai ne bėda, nes už kelių šimtų metrų yra ir didelis ežeras. Net visi trys, bet kiti du telkšo kiek toliau. Prie ežero galima išsinuomoti valtelę ir ja paplaukioti. Pramogų galima prisigalvoti kiek tik fantazija leidžia ir įspūdžiai ne ką mežesni nei iš tolimos kelionės.

Už poros šimtų metrų žaliuojantis miškelis- senjorų ir šuniukų rojus. Ten jau visi takai ekskrementais nužymėti, bet šiltą dieną labai smagu ir mums su draugėmis senjorų būrį papildyti, visas naujienas mokykloje apkalbėti ir pasidalinti gyvenimiška patirtimi. Kadangi miškelis kalnuotas, žiemą čia vyksta ir slidininkų estafetės, ir varžybos. Maža mėgdavau ir aš su slidėmis paslidinėti, tačiau dabar jau koja didesnė už slides užaugo. Naujos brangios, todėl šios pramogos teko atsisakyti. Na bet su rogutėmis nuo kalniuko tai pasivažinėjame kiekvieną žiemą. Tik kad sniego vis mažiau ir mažiau lieka kiekvieniems metams. Smagu kad turėjau sniegingą vaikystę, nes dabar iš vaikų globalinis atšilimas tokį džiaugsmą atima!

Stengiuosi kuo daugiau laisvalaikio skirti gamtai- reikia gryno oro plaučiams duoti. Kaip Jeano Jacques Rousseau sakė- “Atgal į gamtą”!

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Nereikia toli važiuoti"

Rašyti komentarą